İkinci El Otomobil Alım Satımında Yeni Dönem

İkinci El Otomobil Alım Satımında Yeni Dönem

İkinci el olarak satılan otomobillerde yeni dönem bizleri bekliyor. Peki ne gibi değişiklikler gelecek bu yeni dönem ile kısaca değinelim. İlk olarak aracı satan kişi veya otomobil galerisi sattığı araç için 10000 km’ye kadar garanti vermek zorunda kalacak. Kısacası sattığı otomobilin arkasında duracak.

Ayrıca yeni gelecek düzenleme ile tüm bilgiler daha şeffaf hale gelecektir. Yani otomobilin önceden herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı veya büyük bir hasar alıp almadığı ve herhangi bir sorunla karşılaşıp tamir görüp görmediği gibi konular elektronik ortamda kayda geçilecektir. Bu ne demek oluyor diye düşünür isek kısaca her aracın bir künyesi oluşturulacak ve istenildiğinde bu şeffaf bilgilere anında ulaşılabilecektir. Vatandaşlar açısından iyi bir yenilik olarak görünmekte olan bu değişiklik, otomobil galerileri için garanti konusunda sıkıntı oluşturabilecek içeriklere sahip gibi görünmektedir.

Bu tarzda yenilik ile vatandaşların dolandırılmalara karşı daha korunaklı hale gelmesi planlanmış oluyor. 10000 km garantisi bazı kişiler tarafından azımsanıyorken, bazı kişiler tarafından da yeterli görülmektedir. Yenilikçi bu değişikliğin ikinci el otomobil alım satım işlemlerine canlılık katacağı aşikâr gözükmektedir. İnsanlar bu değişiklik sayesinde rahatlıkla ikinci el otomobil alıp satabilecekler ve satın aldıkları araçları 10000 km garanti kapsamında olacaktır.

Bir Cevap Yazın