Volkswagen Arteon, Passat’a Abi Mi Geliyor

Volkswagen Arteon, Passat’a Abi Mi Geliyor

Volkswagen firmasının Cenevre’de otomobil fuarında tanıtmış olduğu yeni modeli olan Arteon çok sayıda kişinin dikkatlerini üzerine topladı. Peki Arteon hangi otomobil sınıfında bizlerle buluşacak sorusunun cevabını birazdan sizlerle paylaşacağız. Volkswagen Arteon Passat’ın abisi sayılabilecek düzeyde aslında, yani kısaca D segmenti ile E segmenti arasında bir araç olacak gibi görünüyor.

Volkswagen Arteon’un rakiplerini inceleyecek olur isek eğer karşısında Audi A, Skoda Super B Mercedes E Serisi, Renault Talisman, Volvo s90 gibi rakiplerinin olduğunu göz ardı etmememiz gerekmektedir. Volkswagen Arteon kısacası eski Passat CC versiyonunun bir tık üzeri segmentinde bir araç olacak gibi görünüyor.

Arteon’un ülkemize ne zaman geleceği ve ne kadar fiyata satışa çıkacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Fakat fiyatının Passat’tan daha ucuz olması imkansız tabikide. Yani kısacası Passat’tan biraz daha pahalı bir model olacağına kesin olarak bakabiliriz. Volkswagen Arteon Cenevre’deki otomobil fuarında, otomobil severlerin çok ilgisini çekmiş durumda. Satışa çıktığı anda otomobil satışlarındaki etkisinin büyük olacağını düşünmekteyiz.

Volkswagen’in yeni amiral gemisi olan Arteon dizayn olarak ön pancurda Passat’ın ön pancuruna modern cizgiler eklenmiş ve bütünlük çağrısı yapılmış. Bu da araca kaliteli bir izlenim katmış gibi görünüyor. Arteon’un ülkemizde satışa sunulmasını beklemekteyiz. Fakat şöyle bir durum gözümüze çarpmadı değil. Bizce Passat satışlarını etkileyecek şekilde güzel bir çizime sahip Arteon. Bu nedenle Volkswagen iyi bir taktik izlemiş gibi duruyor. Arteon yine Volkswagen’in Passat modelinde olduğu gibi TDI dizel ve TSI benzinli modeller ile karşımıza çıkacak. Peki motorların beygir durumları nasıl olacak derseniz eğerki 180 ile 300 beygir arasında bir güç beklemekteyiz. Şanzıman olarak yine üzerinde Volkswagen’in meşhur çift kavramalı otomatik şanzımanı DSG kullanılmış. Aracın göğsünde dokunmatik ekran kullanılarak araca hakimiyet üst düzeye çıkartılmış.

Volkswagen'in Yeni Arteon Modelini Nasıl Buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Bir Cevap Yazın