Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Saçlara mısır örgü modeli nasıl yapılır? Uygulanır?

Saçımızı mısır örgü yapmak için ilk önce bir noktadan sıkıca toplamalıyız. Daha saçımızı ikiye ayırıp daks ve biryantin ile iyice kalkan saçları yatıştırıyoruz. Saçımızı eşit miktarda ayırmalıyız. Daha sonra ister sağdan ister soldan ilk önce küçük bir tutamı alıp, diğer tutamı diğer tarafın içine adapte ederek saçlarımızı sıkı sıkı örmeye devam ediyoruz. Burda en önemli husus ince tutamların diğer tutamların arasına katılırken sıkıca sabitlenmesidir. Yoksa saçlar kaymaya başlar ve saç modelimiz bozulur. Örğümüzün sonuna doğru gelirkende aynı teknikle sağdan aldığımız tutamı sol tutama ilava ederek, soldan aldığımız tutamı sağ tutama ilave ediyoruz. Ve Saçımızın ucunu bir lastik yardımıyla sabitliyoruz ve mısır saç örgü modelimiz hazır olmuş oluyor.

Saçlarımıza nasıl balıksırtı örgü modeli yapılır? Uygulanır?

Balık sırtı örğü yapabilmek için saçlarımızın dalgalı ve düz olması önemli değildir. Saçımızın hepsini geriye doğru alıyoruz. Alın kısmından 3 tutam saç tutamı ayırıyoruz klasik örğü tipinde olduğu gibi arkaya doğru örmeye başlıyoruz. Daha sonra saçın sağından ve solundan ince tutamlar alarak örgümüzün içine dahil etmeye başlıyoruz. Bu kısımda önemli olan nokta aldığımız örğü tutamlarının eşit olmasıdır.  Balıksırtı örğüde gerginlik çok önemlidir. Saçınızı ördükten sonra aradan çıkan saçları sprey ile tutturabiliriz.

Saçlara kafes örgü saç modeli nasıl yapılır? Uygulanır?

Kafes örgü yapmak için ilk önce saçımızı at kuyruğu yapıyoruz. At kuyruğunu güzelce taradıktan daksladıktan sonra örmeye başlıyoruz. Her zamanda bahsettiğimiz için örgümüzün düzgün ve güzel görünmesini sağlamak için eşit tutamlar alarak örmeye özen göstermemiz gerekmektedir.

Saçlara sepet örgü saç modeli nasıl yapılır? Uygulanır?

Sepet örgü yapmamız için saçımızın uzun olması gerekmektedir. Sepet örgüyü yapmak için saçı geriye doğru alıp eşit parçalara ayırıyoruz. Her tutama bir pens tutturuyoruz. Kaç parça yapacağınız size kalmıştır. Daha sonra örmeye başlayabiliriz. Örgü şekli topları bir alt bir üst kısımlarından geçirerek örme stilidir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar