Facebook Lite Nedir?

Facebook Lite nedir?

Facebook Lite, Facebook’un geliştirmiş olduğu akıllı telefonlar için kullanılan şarj ve internet kullanımını en aza indiren bir uygulamadır. Facebook şarj ve internet kullanımını etkileyen uygulamasından çok sayıda şikayet gelmesi üzerine geliştirmiş olduğu Facebook Lite uygulaması ile akıllı telefon kullanıcılarının gönlünü yeniden aldı. Facebook Lite uygulaması şuanda  150’yi aşkın farklı ülkede kullanılabilir durumda. Toplamda şuan itibari ile de 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Facebook Lite uygulamasını en çok tercih eden ülkeler sırasıyla Hindistan, Endonezya, Brezilya, Meksika ve Filipinler olarak dikkat çekmektedir.

Peki Facebook Lite, Facebook uygulaması arasındaki ana fark nedir? Sorusuna ise normal uygulamanın 42 mb (güncellemeler olmadan) Facebook Lite uygulamasının ise 1 mb alan kapladığı cevabını verebiliriz. Zaten boyut arasındaki farktan da anlaşılacağı gibi, Facebook Lite uygulaması gerçekten de hem akıllı telefonlar için şarj desteği, hem de internet kota desteği sunmaktadır. Facebook Lite’in akıllı telefonlar için performans artısı sağladığı da aşikar gözükmektedir. Facebook Lite uygulamasını cihazınız android işletim sistemli ise Google Play Store’den indirip sizlerde deneyebilirsiniz.

Kısaca bilgi vermek gerekirse Facebook Lite şuan için ios işletim sistemli ve Windows tabanlı işletim sistemlerinde kullanılmıyor. Kısa sürede bu desteğinde gelmesi beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın